Naar de inhoud
astro4you.nl
Jouw teken
De Dwaas, Rider-Waite-Smith tarot

Grote Arcana · 0

De Dwaas

Een nieuw begin vol vertrouwen en open blik. Je mag met lichtheid een stap zetten, ook als je nog niet alles overziet.

Rechtop

De Dwaas staat voor een nieuw begin. Hij loopt met een bundel op zijn schouder en een witte roos in zijn hand de wereld in, zonder te weten wat er op de weg komt. Het is de kaart van spontaniteit, vertrouwen en de moed om te beginnen voordat alles zeker is. Hij kijkt omhoog naar de zon en lijkt volledig in het moment op te gaan.

De kaart nodigt je uit om los te laten wat je tegenhoudt. Je hoeft niet alles te plannen om een stap te zetten. Soms leer je het meest door te doen, ook als dat een beetje onhandig voelt. De Dwaas herinnert je eraan dat onschuld en speelsheid waardevol zijn, ook als je volwassen bent en verantwoordelijkheden hebt.

Omgekeerd

Omgekeerd laat De Dwaas zien wat er gebeurt als lichtheid doorschiet in onbedachtzaamheid. Je springt misschien te snel, zonder goed te kijken waar je staat. Het kan ook zijn dat angst voor een nieuwe stap je tegenhoudt, zodat je blijft steken in twijfel of in het vertrouwde. Vraag jezelf af of je werkelijk vrij bent, of dat je een oud patroon herhaalt. Een kleine, bewuste stap is vaak genoeg om weer in beweging te komen. Lichtheid hoeft niet te betekenen dat je jezelf of anderen in gevaar brengt.

Wat je ziet op de kaart

Een jongeman loopt met een witte roos in zijn hand langs de rand van een klif. Op zijn schouder hangt een bundel aan een stok en naast hem springt een klein wit hondje. De zon schijnt achter hem en in de verte liggen bergen. Het beeld toont een open, onbevangen blik op de wereld, met het klif als symbool voor de sprong die je nog moet wagen.

Vragen over De Dwaas

Wat betekent De Dwaas in de tarot?

Een nieuw begin vol vertrouwen en open blik. Je mag met lichtheid een stap zetten, ook als je nog niet alles overziet.

Wat betekent De Dwaas omgekeerd?

Omgekeerd laat De Dwaas zien wat er gebeurt als lichtheid doorschiet in onbedachtzaamheid. Je springt misschien te snel, zonder goed te kijken waar je staat. Het kan ook zijn dat angst voor een nieuwe stap je tegenhoudt, zodat je blijft steken in twijfel of in het vertrouwde. Vraag jezelf af of je werkelijk vrij bent, of dat je een oud patroon herhaalt. Een kleine, bewuste stap is vaak genoeg om weer in beweging te komen. Lichtheid hoeft niet te betekenen dat je jezelf of anderen in gevaar brengt.

Wat betekent De Dwaas in de liefde?

In de liefde staat deze kaart voor een frisse start of nieuwe verliefdheid. Het nodigt uit tot speelsheid en eerlijkheid over wat je werkelijk voelt.

Wat betekent De Dwaas voor werk?

Op het werk wijst de kaart op een nieuw project, een andere richting of de moed om iets nieuws uit te proberen.

Illustratie: Pamela Colman Smith, Rider-Waite tarot (1909), publiek domein, via Wikimedia Commons.